26. apr - 2. mai 2010

 

Pilguga Emajõelt linnale: süstadelt  ja Parvsaunaga 

 

Tule ja vaata armsat kodu- ning ülikoolilinna Tartut otse Emajõelt. Uus pilk! Uus kogemus! Uus tunne! Harjumuspärane võib osutuda tavatuks ja üllatada! 

 

Vajalik on 8-liikmelise grupi etteregistreerimine mobiilil 53737256. Ürituse kestvuseks on maksimaalselt 2 kuni 2,5 tundi, mille jooksul avaneb võimalus nautida vaadet linnale, sõita süstadega ja käia parvsaunas. Grupiga sõidab kaasa giid. Enne jõele minekut saab näpunäiteid turvalise sõidu ja ohutustehnika kohta. Iga osaleja peab olema kaine!

 

Ürituse sisust:

 

 

Kajakid ja parvsaun ootavad Sind ja Sinu seltskonda Emajõe rannas Laululava taga. Üritus kestab ühele grupile orienteeruvalt 2 kuni 2,5 tundi. Pärast väikest tutvustust ja päästevestide selga panemist alustame üheksakesi (Teie ja giid) kajakisõitu kesklinna suunas. Möödume Lodjakojast ja Ülikooli Sõudeklubi paadisillast. Edasi liugleme Konsumi ja uue Vabadusesilla alt läbi Kaarsilla poole... Viimase uhket kaart on nii mõnegi tudengi jalg mõõtnud! Just nüüd, vasakul kaldal, seisab kindlalt Atlantis, ees paistab Turuhoone ja selle kõrval Plasku. Kindlasti on Emajõe kallastel liikumas linnarahvast ja Tudengipäevadest vaimustunud seltsilisi, kelledele mõnusalt lehvitada. Annelinna ja turgu ühendava jalakäijate silla juures pöörame otsa ringi ja aerutame meid juba ootava Parvsauna juurde tagasi. Jõel võime kohata lodi Jõmmut ja kurseerivat Pegasust, kes meile laineid teevad! Kajakisõit ja sellele eelnev sissejuhatus aerutamise võludest ja ohtudest kestab orienteeruvalt 1,5 tundi, misjärel võtab Teid ülejäänud ajaks pardale Parvsaun ja pakub kuuma jooki ning sauna. Lisaks sooja katusealust siseruumi ja riietumisvõimalust!

 

Riietusest:

Kaasa võtta vahetusriided ja saunalina, mis saab eelnevalt jätta Parvsauna pardale. Riietu vastavalt ilmale! Soovitavalt soojalt, kihiliselt ja väliste ilmastikuolude eest kaitset pakkuvalt. Alumine kiht niiskust läbi laskev ja hingav spordipesu, siis soe fliis ning kõige peale tuule, vihma ja pritsmete eest kaitsev kilekas või jope. Pähe peakate ja kätte kindad, mis kaitsevad märjaks saamise eest. Sest vesi on veel üsna jahe.

 

Kuidas tulla:

Tule seltskonnaga – kaheksakesi – ja anna oma grupi tulekust ette registreerides teada telefonil 53737256. Hea grupijuht, kes Sa teed broneerigu - hoolitse, et ka teised grupiliikmed oleksid teadlikud ürituse sisust ja riietuksid vastavalt oludele ning oleksid kained! Üritus toimub igapäevaselt väljumistega kellaaegadel 8.00, 10.oo, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00!