Emajõe Suursoo, Jõhvikad ja Suitsusaun!

 

Matka alguspunktiks on Kantsi kõrts, kus asub Emajõe Suursoo külastuskeskus.

 

 

 Aerutamist alustame orienteruvalt kell 09.00 hommikul. Kohale võiks tulla vähemalt pool tundi ennem (asjade pakkimine ja tutvumine süstaga). Stardime Emajõele ning aerutame 3 km allavoolu, et suunduda Koosa jõele. Aerutame veel ca 3 km ja otsime sobivat paika randumiseks ning maabume. Ja siis sohu jõhvikaid otsima! Tagasi Kantsile jõuame orienteervult kell 16.00

Kantsil on suitsusauna võimalus! Sauna garanteerib varajane broneering! Info: 53737256 Bruno.

 

 Eelistada kihilist riietust - aerutamise ajal kehaniiskust eemale juhtiv, siis sooja hoidev  ja lõpuks ilmastikuolude nagu tuul ja vihm eest kaitsev kiht. Kaasa võtta vahetusriided (kuiv särk jne) Võimalusel vihmakeep.

 

Aksessuaaridest korralikud kummikud, peakate, kindad (võimalusel veekindlad) ja igaks juhuks päikeseprillid (Päikese peegeldumine veelt). Kindlasti on abiks kui kaasa võtta gps-seade või kompass ehk personaalne navigatsiooniseade soos liikumiseks. Mobiiltelefon pakkida veekindlalt. Korjatud marjade pakkimiseks süsta eelistada kotte (kilest, riidest).

 

Paketi hind ühele inimesele 370 krooni (Koos suitsusaunaga)

Matkagrupi suurus 8 inimest!

 

Tartu - Kantsi kõrts: Emajõel

 laululava tagant supelrannast Kantsini (RMK looduskeskuseni)

 

distants ca 30km

(lühem distants lõpetamisega Luunja autosillal ca 16 km)

Kantsil  suitsusaunavõimalus

kaasa võtta võileibu, juua (vesi ja soe jook termosega) ning magusat.

Autotransport viib kohale sauna- ja vahetusriided ning saunaõlle!

 info ja registreerimine 53737256

 

Retk algab linna servalt Emajõe rannast.  Põnevaks elamuseks on sõit läbi linna.  Pealegi on linn jõelt vaadates hoopis teistsugune! Lisaks tunned omal nahal, kuidas rahva pilk sinul korraks peatub ning tajud ahhetust "tahame ka sõitma". . . Positiivne emotsioon on garanteeritud ja  30 km Kantsini näib käegakatsutav. 

 

Kajakk on kiirem liikumisvahend kui kanuu. 7 km/h tunnis pole allavoolu küsimuseks! Ja kui tunne laes, siis võib mõneks ajaks alistuda ka 10 km/h piir. Emajõge on mõnus kajakil nautida. Avarust on piisavalt, nii sirgeid lõike kui ka käänulisemaid.  Kallaski pakub silmailu. Jõudnud Luunja autosillani (Räpina mntl) on läbitud pool maast! Ees ootab ca 9 km pärast Kavastu ja sealne parv. Teel on näha ka pisemaid paadisadamaid ja -kanaleid.

 

Ja jääb viimane etapp viimase asustatud paigani enne Emajõe Suursood.  See on ilus taastatud maakivist hoone, mis kunagi oli Kantsi kõrts.  Selle nime all tuntakse seda ka praegu, kuigi otseselt kõrtsihoonega tegu pole. Täna on seal RMK Emajõe-Suursoo looduskeskus.  Ideaalne koht matka lõpetamiseks. Siin saab teha lõket, telkida ja tutvuda Suursoo loodusrajaga. Kõrtsihoones on avatud näitus.